KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886260
nr 1488 6260
Sven Lundgren
(1919-1995), Sverige
Oljemålning, Bakgård. Signerad, daterad -42. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Sven Lundgren, svensk målare född i Höganäs 1919, död 1995 i Helsingborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 september 2022
kl 19:46:32
1/9 15:59:16
150 kr
4/9 22:30:58
Sven Lundgren
Läs mer om Sven Lundgren